Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-APN

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimizde Pegasus Havayolları’na ait ( Pegasus Airlines ) TC-APN tescilli Boeing 737-86N tipi uçağın serüveni var sırada.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

GECAS kira şirketi mülkiyetine ait olan ve 2000 yılında ilk uçuşunu yaparak Pegasus Havayolları filosuna TC-APN tescili ile katılan uçak aynı tescille 2000 – 2007 yılları arasında sırasıyla Pegasus Havayolları, Air Algerie, Fly Air şirketlerinde çalıştı.

 

 

 

2007 yılında kira sözleşmesi biten uçak 2007 – 2009 yılları arasında EC-KIN tescili ile ispanyol havayolu şirketi Futura şirketi bünyesinde çalıştı.

 

2009 yılında bu Futura ile sözleşmesi biten uçak N372LZ tescilini alarak kiracı şirket GECAS’a döndü. Aynı yıl içinde uçak Güney Kore merkezli Jeju Air filosuna katıldı ve HL7796 tescilini aldı.

 

2009 yılından 2014 yılına kadar Jeju Air şirketinde çalışan uçak uzun bir sürenin ardından yine bir Türk şirketi olan SunExpress tarafınfan kiralanarak TC-SBZ tescili ile şirket filosuna katıldı. Uçak aynı yıl içinde aynı tescille Türk Hava Yolları’nın alt markası Anadolujet şirketine kiralandı. Aralık 2020 tarihi itibarı ile uçak halen Anadolujet renklerinde çalışmaya devam ediyor.

 

Bu yazı 626 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV