Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-ATK

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimizde geçtiğimiz yıl kapanan AtlasGlobal havayolu şirketinde çalışmış olan TC-ATK tescilli Airbus A320-232 tipi uçağın serüveni var sırada.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

2006 yılında ilk uçuşunu yapan ve AerCap kira şirketi mülkiyetinde olan uçak aynı yıl içinde Hindistan havayolu şirketi Air Deccan şirketi filosuna katıldı ve 2007 yılına kadar bu şirkette VT-DKS tescili ile çalıştı.

 

2007 – 2008 yılları arasında yine Hindistan havayolu şirketi olan Simplifly Deccan şirketinde çalışmaya başlayan uçak aynı tescille uçuşlarına devam etti.

 

2008 yılında uçak yine aynı tescili olan VT-DKS tescili ile yine Hindistan havayolu şirketi Kingfisher Airlines filosuna katıldı ve 2011 yılna kada rbu şirkette çalıştıktan sonra kiracı şirket olan Aercap şirketine geri dönerek kısa süreliğine OE-IBD tescilini aldı.

 

2021 yılında uçak ülkemiz havayolu şirketlerinden biri olan Atlasjet şirketi filosuna katıldı ve TC-ATK tescilini aldı. 2015 yılında şirketin ismi AtlasGlobal olarak değişti ve uçak aynı tescille bu şirkette çalışmaya devam etti.

 

 

2017 yılında uçak yeniden kira şirketi  AerCap şirketi filosuna katıldı ve EI-GEK tescilini aldı.

2018 yılında İspanyol havayolu şirketi Vueling şirketi filsouna katılan uçak EC-MVM tescilini aldı. Uçak 2021 Şubat ayı itibarı ile halen aynı şirket bünyesinde çalışmakta.

 

 

 

 

Bu yazı 949 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV