Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-ETC

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize ülkemizin eski havayolu şirketlerinden biri olan Atlasjet  şirketinde TC-ETC tescili ile çalışmış olan Bombardier CRJ-900ER (CL-600-2D24) tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

Bombardier Capital kira şirketi mülkiyetinde olan uçak 2006 yılındaki ilk uçuşunun ardından ülkemiz havayolu şirketlerinden biri olan Atlasjet şirketi filosuna katıldı ve TC-ETC tescili ile 2008 yılına kadar çalıştı.

2008 yılından 2010 yılına kadar mülkiyeti olan Bombardier Capital şirketinden kalan uçak bu süre zarfında C-FXCK, N564ES ve C-GEFX olmak üzere 3 kez tescil değiştirdi.

Uçak 2010 yılında Arjantin havayolu şirketi Andes Líneas Aéreas  şirketi filosuna katıldı ve LV-CFD tescilini aldı ve 2012 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

2012 yılında yine kiracı şirket Bombardier Capital şirketine dönerek C-GLPN tescilini alan uçak 2013 yılında N243LR tescilini alarak amerikan havayolu şirketi Mesa Airlines şirketi filosuna katıldıktan sonra aynı yıl içinde yine amerikan havayolu şirketleri olan US Airways Express ve American Eagle şirketlerine aynı tescil ile katıldı.

Uçak Temmuz 2021 itibarı ile halen aynuı şirkette çalışıyor olarak gözükmekte.

 

Bu yazı 247 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV