Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-ETF

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize ülkemizin eski havayolu şirketlerinden biri olan Atlasjet  şirketinde TC-ETF tescili ile çalışmış olan Airbus A321-231 tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

Uçağımız 2001 yılındaki ilk uçuşunun ardından aynı yıl içinde alman havayolu şirketi Aero Lloyd havayolu şirketinde D-ALAQ tescili ile çalışmaya başladı.

Uçak 2001 – 2004 yılları arasında D-ALAQ tescili ile sırası ile alman havayolu şirketi Aero Lloyd, amerikan havayolu şirketi Ryan İnternatinonal Airlines ve Avusturya’lı havayolu şirketi Niki şirketlerinde Aero Lloyd şirketlerinden kiralık olarak çalıştı.

2004 yılında bu şirketten ayrılan uçak Pembroke kira şirketi mülkiyetine geçti ve amerikalı havayolu şirketi Spirit Airlines şirketine kiralanarak N585NK tescilini alarak 2008 yılına kadar çalıştı.

2008 yılında bu şirketten ayrılan uçak VH-VWX tescilini aldı alarak Avusturlaya’lı havayolu şirketi Jetstar Airways şirketine kiralanacaktı ancak şirket uçağı almaktan vazgeçince aynı yıl içinde  DVB Bank kira şirketi mülkiyetine geçen uçak ülkemiz havayolu şirketi Atlasjet şirketine kiralandı ve TC-ETF tescilini aldı.

Uçak 2008 – 2018 yılları arasında DVB Bank kira şirketinden kiralık olarak Atlasjet, Saudi Arabian Airlines ve Atlasglobal şirketlerinde TC-ETF tescili ile çalıştı.

2018 yılında bu şirketten ayrılan uçak EI-GSP tescilini alarak amerikan havayolu şirketi Merx Aviation şirketi filosuna katılarak depolanmak üzere Montpellier Havalimanı’na gönderildi.

Uçak 2021 Temmuz ayı itibarı ile halen Merx Aviation şirketi filosunda görünmekte.

 

Bu yazı 325 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV