Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-GHC

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize ülkemizin 90’lı yılların sonlarında faaliyette olan eski havayolu şirketlerinden biri olan Air Rose şirketinde TC-GHC tescili ile çalışmış olan Boeing 737-7L9 tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

1997 yılındaki ilk uçuşunun ardından 1998 yılında Danimarka havayolu şirketi Maersk Air şirketi filosuna katılan uçak OY-MRA tescilini alarak 1999 yılına kadar bu şirkette çalıştı.

1999 yılında ülkemiz havayolu şirketi Air Rose şirketi filosuna katılan uçak TC-GHC tescilini alarak 2000 yılına kadar Maersk Air şirketinden kiralık olarak bu şirkette çalıştı.

2000 yılında yine kiracı şirket Maersk Air şirketine geri dönen uçak eski tescili olan OY-MRA tescilini aldı. Aynı yıl içinde aynı tescille bir kaç aylığına Malta havayolu şirketi Air Malta şirketine kiralanan uçak daha sonra yine Maersk Air şirketine geri döndü.

2001 yılında Brezilya havayolu şirketi GOL Transportes Aéreos şirketi filosuna katılan uçak PR-GOL tescilini alarak 2012 yılına kadar bu şirkette çalıştı. Uçak bu arada GECAS kira şirketi mülkiyetine geçti.

2012 yılında İrlanda uçak kira şirketi GECAS şirketine geri döndü ve N277CS  tescilini aldı ve sonrasında parçalandı.

Bu yazı 806 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV