Nereden Gelmişler? Neredeler? TC-JKR

Paylaş
 

Nereden gelmişler? Neredeler? serimize  ülkemizin eski havayolu şirketlerinden biri olan Anadolujet şirketinde TC-JKR tescili ile  çalışmış/çalışıyor  olan Boeing 737-7GL tipi uçak ile devam ediyoruz.

Diğer uçaklar için TIKLAYINIZ.

RBS Aviation Capital kira şirketi mülkiyetindeki uçak 2007 yılındaki ilk uçuşunun hemen ardından

2007 – 2009 yılları arasında Slovakya havayolu şirketi Sky Europe şirketinde OM-NGP tescili ile çalıştıktan sonra kiracı şirket olan RBS Aviation Capital şirketine döndü ve G-CGFW tescilini aldı.

Uçak bundan sonra,

2010 – 2013 yılları arasında ülkemiz havayolu şirketlerinden Anadolujet şirketinde TC-JKR tescili ile, (uçak bu arada BOC Aviation kira şirketi mülkiyetine geçti)

2013 – 2015 yılları arasında yine ülkemiz havayolu şirketlerinden SunExpress ve Anadolujet şirketlerinde TC-SBB tescili ile, (uçak bu arada 2015 yılında Apollo Aviation kira şirketi mülkiyetine girdi)

2015 yılından itibaren günümüze – Eylül 2022 – kadar Hindistan havayolu şireti Spicejet şirketinde VT-SLB tescili ile çalışmakta. ( Uçak bu arada 2020 yılında Carlyle Aviation Partners ve sonrasında Aviator Capital kira şirketleri mülkiyetinegeçti)

Bu yazı 392 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV