Norwegian Uçağı Kalkışta Lastik Patlattı İniş İçin Beklemede

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Norwegian şirketine ait DY1836/NAX36V sefer sayılı Stavanger – Las Palmas seferini yapmak üzere kalkış yapan LN-NGW tescilli  Boeing 737-8JP tipi uçak kalkışı sırasında lastiği patlayınca pilotlar geri dönme kararı aldı. Uçak bir süredir havaalanı çevresinde turlayıp yakıt harcıyor. Muhtemelen bir kaç kezde iniş takımlarını yer personeline inceletmek için alçak geçiş yapan uçak hala 5000 feet seviyesinde beklemede.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Düzenleme: 17:45: Muhtemel acil iniş yapacak olan uçağı havaalnında acil durum araçları ve ambulansların beklediği bilgisi verildi.

Düzenleme: 13 Kasım 2106 09:45: Uçak Stavanger Havaalanı’na pistin üzerinde olası lastik kalıntıları olmaması için incelendikten sonra ve yakıtını havada turlayıp yakarak ağırlığını  iniş ağırlığı seviyelerine getirdikten sonra  güvenle inişini yaptı. Kalkışından 2.5 saat sonra inişini yapan uçakta yapılan inceleme sonucu sağ ana iniş takımının dıştaki lastiğinin patladığı tespit edildi. Uçak bunun üzerine bakıma alındı. Yolcular LN-NGR tescilli aynı model başka bir uçakla Las Palmas’a 6 saat gecikmeli olarak gidebildi.

screenshot_20

 

Bu yazı 849 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 737 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV