Rus Kargo Şirketi Yeni Uçak Peşinde

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Rusya’nın en büyük hava kargo şirketi olan Volga-Dneper şirketi filosunda bulunan Antonov 124 tipi kargo uçaklarının modernizasyonu için şartnameler hazırlarken bir yandan da yeni uçak tasarımı için Antonov uçaklarının üreticisi olan  şirkete de yeni bir kargo uçağının tasarımı için baskı yapıyor.

Yeni muhtemel tasarlanacak uçağın şirket filosunda mevcut bulunan Antonov 124 tipi uçaklardan hem teknik hemde ekonomik olarak %35-40 arası verimli olacağı öngörülüyor. Şirket, gelecekteki pazarın, en az 150 ila 170 tonluk bir yük ve 10.000 km’ye kadar bir menzili olması gerektiğini ve böylece Pasifik Okyanusu’nun bir ucundan diğer ucuna uçuş yapmasını sağlayabilecek uçağın daha verimli olacağını belirtti. Buna kıyasla, tam yüklü bir An-124-100 (maksimum 120 ton yük ile) 4500 km’lik mevcut menzili var.

Volga-Dneper analistleri önümüzdeki 40 yıldır kargo taşıyab Antonov 124 tipi uçaklarının modernizasyonunun olmaması durumunda 2040 yılına kadar taşıyıcı olarak başka bir  uçak aramak zorunda yada faaliyetini durdurmak zorunda kalacaklarını açıkladı.

An-124’un efsanevi baş tasarımcısı ve halen Volga-Dnepr’deki teknik direktörü olan Victor Tolmachev, Rus Havacılık yayını olan İnsider’e “Ruslan’ın yerini alacak uçaklar herhangi bir tanımla devrimci, yeni ve daha yetenekli olmalıdır” açıklamasında bulundu. Volga-Dnepr CEO’su Mikhail Smirnykh ise, “Hava taşımacılığında, madencilik ve petrol endüstrisindeki yükselen pazarlar, büyük boyutlu ve süper ağır ulaşım hizmetlerine olan talebin artacağına işaret ediyor” dedi. Rus havacılık uzmanı MAKS 2017 havacılık fuarında, Hava taşımacılığının,  kargo nakliye hizmetleri için öncelikli odak noktası olmaya devam etmektedir. “Boeing, Airbus, Rolls-Royce, Spirit ve diğerleri gibi sektörün ana oyuncularıyla uzun vadeli sözleşmelerimiz var. Dikkat çekici bir şekilde, Ocak-Mayıs 2017’de hava kargo sektöründeki An-124-100 kargo trafiği, yıllık bazda% 23 arttı. ” açıklamasında bulundu.

Smirnykh, kargo havayolu şirketi her zaman büyük boy kargo nakliye hizmetlerinin kullanılabilirliğini artırmak için çaba gösterdiğini belirtti. 2017 yılının sonunda, Volga-Dnepr, Hanoi (Vietnam), Londra (İngiltere), Leipzig (Almanya), Huston (ABD) ve Sharjah (Birleşik Arap Emirlikleri) olmak üzere beş operasyonel üs başlatacaklarının altını çizdi.

Volga-Dnepr, gelecekteki pazar büyümesi ve genişleyen küresel varlığı ile kendi operasyonel uzmanlığı ve müşteri hizmetleri tecrübesine dayanarak yeni süper ağır hava uçaklarının karşılaması gereken bir dizi minimum gereksinimlerini ortaya çıkacağını belirtirken UAC Ulaştırma Uçak Bölümü başkanlığı için danışman olarak görev yapan Atryom Arutyunov, gelecek uçak için tasarlama sorumluluğunu üstlendi.Tolmachev, gelecekteki havayolu aracının 2060 yılına kadar ICAO şartlarına uyacak şekilde tasarlanması gerektiğini vurgularken, uçakların% 100 otomatikleştirilmiş uçuş işlevselliğine sahip olacağı ve Ruslan’ın D-18 motorlarına kıyasla yeni ve daha fazla yakıt tasarruflu güç gerektireceği belirtildi.

Şirketin bu gereksinimlerle yapılan üllüstrasyon çizimlerde ortaya çıkması muhtemel uçağın  fotoğrafları paylaşılrken uçağın isminin ” Elephant” yani “Fil” olabileceği belirtildi.

 

Kaynak: Russian Avitaon İnsider

Bu yazı 2692 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV