Pakistan : ATAK Helikopter Alımından Vazgeçmedik

Paylaş
 

Geçtiğimiz gün sizlerle BURADA paylaştığımız haberde Pakistan’ın 30 adet ATAK Helikopter siparişinin iptal edildiğini paylaşmıştık. Ancak haberin arkasından başka bir haber daha yayınlandı.

Pakistanlı askeri ve diplomatik kaynaklar, SavunmaSanayiST.com’a yaptığı açıklamada T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri alımından vazgeçilmediğini belirtti.

Pakistan Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü (DG ISPR) Tümgeneral Babar Iftikhar, geçtiğimiz gün bir basın toplantısı düzenledi. Tümgeneral Iftikhar tarafından İngilizce olarak yapılan açıklama üzerinden; Pakistan’ın, Türkiye’den T129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri alımından vazgeçtiği yönünde anlamlar çıkarılmıştı.

Askeri ve diplomatik yetkililer, Türk ve Pakistan medyasında yer bulan söz konusu açıklamayla ilgili olarak SavunmaSanayiST.com’a açıklamada bulundular. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada; Pakistan’ın, Türkiye’den 30 adetlik TUSAŞ T129 ATAK Helikopteri alımından vazgeçmediği ve Pakistanlı Askeri Sözcü’nün söz konusu açıklamalarının yanlış anlaşıldığı bilgilerine yer verildi. Türkiye ve Pakistan, ATAK helikopterinin Pakistan Ordusu’na kazandırılması için yakın iş birliğine devam ediyor.

Bu yazı 567 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV