Pegasus Havayolları Sefer Numaraları – PC1001/PGT26J – PC1002/PGT70N

Paylaş
 

Pegasus Havayolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada Pegasus Havayolları şirketine ait PC1001/PGT26J sefer numaralı  seferin uçuş bilgileri  var. Pegasus Hava Yolları‘nın PC1001/PGT26J  sefer sayılı uçuşu İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Düsseldorf  seferidir. Bu seferler haftanın her günü Boeing 737 tipi uçaklarla yapılmakta. İstanbul Sabiha Gökçen – Düsseldorf seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Sabiha Gökçen –Düsseldorf arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun yaklaşık 3 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Aynı seferin dönüş sefer numarası ise PC1002/PGT70N.  Peki Düsseldorf – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı uçakla kaç saat sürüyor? Dönüş seferinin süresi ise aynı gidiş seferini sürtesi gibi 3 saat civarında.

Pegasus Havayolları’nın  diğer seferleri için TIKLAYINIZ

 

Bu yazı 1451 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV