Pegasus Havayolları’nın Kaza – Olay Sayısı

Paylaş
 

Pegasus Havayolları’nın Kaza Sayısı. Pegasus Havayolları Kaç Kaza Yaptı. Pegasus Havayolları Uçak Kazalarında Kaç Kişi Öldü? Pegasus Havayolları’nın Uçak Kazası Sayısı. Pegasus Havayolları olay sayısı.

1989 yılında kurulan ve 1990 yılında faaliyetlerine başlayan, günümüz itibarı ile toplam 81 adet uçağa sahip olan Pegasus Havayolları’nın uçakları Şubat 2020 tarihi itibarı ile toplam irili ufaklı 5 adet olaya karıştı.

Pegasus Havayolları uçaklarının kazaları tarih tarih şöyle:

Yıl 2007

10 Nisan 2007 günü Diyarbakır – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan TC-APU tescilli Boeing 737 tipi uçağın yolculardan biri ” üzerimde bomba var” diyerek uçağı kaçırma girişiminde bulunarak uçağın Ankara Esenboğa Havalimanı’na  inmesine neden olmuş ve uçağın inişinden 40 dakika sonra olaya karışan erkek yolcu yakalanmıştı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Yıl 2014

7 Şubat 2014 günü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Kharkov seferini yapan TC-CCP tescilli Boeing 737 tipi uçağın yolcularından biri üzerimde bomba var diyerek kokpite girmek ve uçağı Sochi’ye  kaçırmak istedi. Pilotlar F-16 savaş uçaklarının eskortluğunda uçağı İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na yönlendirerek inişlerini gerçekleştirdi ve hava korsanı operasyonla etkisiz hale getirildi.

Yıl 2015

23 Aralık 2015 günü İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı apronuna yapılan havan saldırısında meydana gelen patlamada Pegasus Havayolları TC-CPV tescilli Boeing 737 tipiuçağına hizmet veren iki yer görevlisi yaralanmış bir yer görevlisi ise hayatını kaybetmişti.

Yıl 2018

13 Ocak 2018 günü İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı – Trabzon seferini yapan TC-CPF tescilli Boeing 737 tipi uçak inişinde pistten çıkarak denize az bir mesafe kala durabilmiş olayda can kaybı yaşanmamıştı. TIKLAYINIZ

Yıl 2019

7 Ocak 2019 günü Sharjah – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan TC-CCK tescilli Boeing 737 tipi uçak inişinde pistten çıkarak pist kenarındaki yumuşak zeminde durabilmiş olayda uçakta küçük çaplı hasar oluşurken olayda ölen ya da yaralanan olmamıştı. TIKLAYINIZ

Yıl 2020

5 Şubat 2020 günü İzmir Adnan Menderes – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan TC-IZK tescilli Boeing 737 tipi uçak bilinmeyen bir nedenden dolayı pistte duramadı ve pist sonundan çıkarak otoyola az bir mesafede durabildi. Olayda 3 kişi hayatını kaybetti. TIKLAYINIZ

Bu yazı 1198 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV