Pegasus Uçağı Sabiha Gökçen’e İnemedi Yenişehir’e Yönlendi

Paylaş
 

4 Mart 2018 tarihinde Pegasus Havayolları’na ait PC2735/PGT1HT sefer sayılı Kayseri – İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı seferini yapan TC-CPM tescilli Boeing 737-82R tipi uçağın pilotları İstanbul’daki olumsuz hava koşulları yüzünden bir kez pist üzerinden pas geçerek Bursa – Yenişehir Havalimanı’na yönlendiler. Yenişehir Havalimanı’na yapılan inişin ardından İstanbul’daki hava koşullarının yeniden iyileşmesi üzerine uçak kalkışını yaparak Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitti.

Olay sırasında uçaktaki bazı yolcuların tedrigin olduğu ve sosyal medya hesaplarından video paylaştıkları belirtildi. Paylaşılan videoda yolcularını bazılarının yaşanan pas geçme ve başka havalimanına iniş yüzünden korktukları görüldü.

Şahsi fikrim:

Uçağın pilotları yolcuların güvenliği açısından olumsuz hava koşullarının meydana geldiği İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inmeyerek Yenişehir Havalimanı’na yönlenmelerini doğru bulmaktayım. Kurallar ne der tam olarak bilgim yok ama bence doğru olan iniş eğer riskliyse başka meydana yönlenmek en doğru hareket. Bu olay yüzünden yolcular tedirgin olabilir ve korkabilirler. Bu bence gayet normal bir olay. Bu arada flightradar24 sitesi verilerine göre  pilotlar 1 kez iniş denemesi yapmış. Haberlerde geçtiği gibi 3 kez değil.

 

Bu yazı 1505 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV