Pegasus Uçağının Durumu Belli Oldu

Paylaş
 

Geçtiğimiz hafta Trabzon’a iniş sırasında pisttençıkarak denize doğru kayan Pegasus Havayolları’nın TC-CPF tescilli Boeing 737-82R tipi uçağın ne olacağı belli oldu. kokpit.aero internet sitesinin haberine göre Uçağın Boeing şirketi ve sigorta şirketi tarafından incelenmesi sonucu tamir masraflarının bir hayli yüksek çıkması sebebiyle kal edileceği yani filodan çıkarılacağı belirtildi.

Hazırlanan raporda sağ motorun kanattan ayrılarak kopup denize gömüldüğü bu yüzden hasarın büyük olduğu , sol motorda ise çalışır vaziyette olduğu için toprak ve yabancı maddeleri emdiği için ciddi hasar oluştuğu, kaldırıldıktan sonra yapılan incelemede ise gövde altında ciddi burkulmalar olduğu için kal edilmesine karar verildiği açıklandı.

Bundan sonraki süreçte işlemlerin tamamlanmasının ardından uçağın işe yarayan parçalarının söküleceği belirtildi. Uçağın gövdesine ise havacılık okullarının talip olduğu işlemlerin tamamlanmasının ardından uçağın gövdesinin bir havacılık okuluna bağışlanması ve eğitimlerde kullanılmasının beklendiği açıklandı.

Kaynak: kokpit.aero

Bu yazı 1160 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV