Pegasus’un Genel Müdürü Değişti

Paylaş
 
Pegasus Havayolları’nın  yeni CEO’su Pegasus Havayolları’nın Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk oldu.

Pegasus Havayolları CEO’su Mehmet T. Nane, 31 Mart’ta gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda Yönetim Kurulu Başkan Vekili seçildi. 1 Mayıs 2022 tarihi itibarıyla Mehmet T. Nane’den CEO’luk görevini devralacak isim ise Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk oldu. Güliz Öztürk; Türk sivil havacılık tarihinde, hava yolu taşımacılığı alanındaki ilk kadın CEO olacak.

Güliz Öztürk kimdir?

Pegasus Hava Yolları – Ticaret Biriminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı. Pegasus Ceo’su

Güliz Öztürk, Kadıköy Anadolu Lisesinin ardından 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu.

Öztürk, 1990 ile 2003 yılları arasında Türk Havayolları’nda uluslararası ilişkiler ve anlaşmalar uzmanı, asistan müdür ve müdür, kıdemli genel müdür yardımcısı ve pazarlama ve satıştan sorumlu genel müdür yardımcısı da dahil olmak üzere çeşitli görevlerde bulundu.Bu süre zarfında, ilk ortak kodlu uçuşların başlatılması, alliance projelerinin yürütülmesi, sadakat programının ve banka kart programının lansmanı, ilk web sitesinin kurulumu ve webden bilet satışın hayata geçirilmesi gibi önemli projeleri yönetti.

 2003 ile 2005 yılları arasında ise Ciner Group’un turizm ve havacılık bölümünde insan kaynakları direktörü olarak çalıştı.

2005 yılında, tarifeli uçuşların başlatılması için satış ve pazarlamadan sorumlu olarak Pegasus ailesine katıldı.

2005 ve 2008 yılları arasında tarifeli uçuşlar müdürü,

2008 ile 2010 yılları arasındaysa tarifeli uçuşlar satış direktörü olarak görev yapan Güliz Öztürk,

2010 yılından beri de ticari operasyonlardan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Öztürk, halen Pegasus Hava Yolları’nda, Satış ve Network Planlama, Pazarlama, Gelir Yönetimi, Kargo ve Misafir Deneyimi departmanlarından oluşan Ticaret Biriminden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütüyor.

Öztürk 2022 yılında Mehmet Nane’den boşalan Pegasusu Havayolları CEO’su olmuştur.

Bu yazı 674 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV