Royaljet Uçağı İstanbul’a Neden Geldi?

Paylaş
 

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli, filosunda 8 adet VIP donanımlı Boeing 737 tip iş jeti bulunan Royaljet şirketine ait A6-RJZ tescilli Boeing 737-7Z5(BBJ) tipi VIP uçak 28.02.2018 tarihinde ROJ1 uçuş kodu ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yaptı. Royaljet şirketine ait bu uçak İstanbul’a neden gelmişti?

Şirket Türk Hava yolları Teknik ( Turkish Technic ) ile aralarındaki anlaşma çerçevesinde bakım zamanı gelen A6-RJZ tescilli uçağın bakım ve kontrol işlemleri için uçağı İstanbul’a gönderdi. Yaklaşık 2,5 ay süren bakım ve kontrol işlemlerinin ardından bir test uçuşu yapan uçak yeniden 12.05.2018 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne geri döndü.

A6RJZ tescilli uçakta 22 VIP, 8 Business Class ve 12 standart koltuk olmak üzere toplam koltuk kapasitesine sahip. Uçağın personeli 3 pilot, 1 Uçuş mühendisi ve 5 adetin üzerinde kabin görevlisi olmak üzere ortalma 10 kişi civarında.Ayrıca uçak 9 saat havada kalabilme özelliğine sahip.

İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen bu nadir misafirin fotoğrafını Turkish Plane Spotter havacılık meraklıları için böyle görüntüledi ve kendi sosyal medya hesabında paylaştı.

 

 

Bu yazı 990 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV