Sabiha Gökçen Havalimanı’nda Helikopter Kazası

Paylaş
 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda bir helikopterin taksi sırasında ilerlerken direğe çarptığı iddia edildi. Ayrıca helikopterin askeri bir helikopter olabileceği bilgisi paylaşıldı.

Sabiha Gökçen Havalimanı iniş kalkış operasyonlarında bir aksama yaşanmadı. İniş ve kalkışlar normal olarak yapılmakta.

Düzenleme : Jandarma Genel Komutanlığı’na ait Sikorsky S-70 tipi helikopter inişini yaptıktan sonra yerde taksi yaptığı sırada henüz bilinmeyen bir nedenle apronda bulunan aydınlatma direğine kuyruk rotorunu çarptı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadığı bilgisi paylaşıldı.

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada ise “Bugün ( 31 Aralık 2020 ) saat 17.45’te Jandarma Genel Komutanlığına ait bir helikopter, yakıt ikmali için Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapmış ve apronda ilerlerken, kuyruk kısmı meydandaki aydınlatma direğine çarpmıştır. Maddi hasara neden olan kazada yaralı ve can kaybımız yoktur. Helikopterde görevli personelimize geçmiş olsun diyoruz”  ifadeleri kullanıldı.

Sikorsky S-70,  J-1902 tail number  belonging to the Turkish Gendarmerie hit a lighting pole while making a taxi at Sabiha Gökçen Airport

Resim

Resim

Fotoğraf Tolga Özbek

Bu yazı 1178 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV