Senegal Uçağı Trabzon’a Neden İndi?

Paylaş
 

Geçtiğimiz gün Trabzon Havalimanı’nın değişik ve bir o kadar ilginç misafiri vardı. Senegal devletine ait özel uçak 8 Eylül 2018 günü öğle saatlerinde Trabzon Havalimanı’na iniş yaptı. Senegal uçağın Trabzon Havalimanı’na neden indi?

Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’i taşıyan SENE01 uçuş kodlu 6V-ONE tescilli Airbus A319-115CJ tipi özel uçak Çin dönüşü yakıt ikmali için Trabzon Havalimanı’na indi. Uçak yakıt ikmalinin ardından Senegal’e hareket etti.
Çin’deki bir dizi ziyaretinin ardından ülkesine dönmek üzere Çin’den havalanan Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’yi taşıyan özel uçak bugün öğle saatlerinde yakıt ikmali için Trabzon Havalimanı’na indi. Konuk cumhurbaşkanını havalimanında Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Emniyet Müdürü Orhan Çevik ile yetkililer karşıladı. Yakıt ikmali sırasında VIP Salonu’ndaki Devlet Konuk Evi’nde bir süre dinlenen konuk cumhurbaşkanını taşıyan özel uçak yakıt ikmalinin ardından Senegal’e doğru havalandı. Senegal Cumhurbaşkanı Macky Sall’yi ülkesine uğurlayanlar arasında Trabzonspor’un Senegalli futbolcusu Zargo Toure de yer aldı.

Trabzon'a Sürpriz Ziyaret

Milliyet

Bu yazı 884 kere okundu.
Etiketler:
haberler trabzon
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV