TAI TF-X İçin Dassault Yazılım Sistemini Seçti

Paylaş
 

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TAI), 5 Temmuz 2018 tarihinde, TF-X uçağının gelişimini hızlandırmak için Dassault Systèmes yazılım şirketini seçtiğini açıkladı.

Şirket açıklamasına göre, karar Türk Havacılık’ının pazardaki mevcut çözümlerin kapsamlı bir değerlendirmesini ve izlediğini  belirtti . Ayrıca, Dassault Systèmes’in havacılık ve savunma endüstrisini şekillendirmeye devam eden 30 yıllık tecrübesi bu kararın alınmasında en önemli etken olarak değerlendiriliyor.

TAI, tasarımdan üretime kadar yeni nesil, Winning Program, Co-Design to Target, Test to Perform, Ready for Rate and Build to Operat 3DEXPERIENCE platformuna dayalı endüstri çözüm deneyimlerini kullanmayı hedefliyor. Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii 2000’den fazla proje katılımcısı, ortakları ve tedarikçileri, tüm dijital tasarım, mühendislik, simülasyon, üretim, iş analitiği ve yönetim uygulamaları için tek bir veri kaynağına dayanarak işbirliği yapacaktır.

Bilindiği üzere TF-X, Türk Hava Kuvvetleri için modern savaş uçağı uçaklarının geliştirilmesine yönelik bir projedir.

Airforce-technology.com’a göre, TF-X nesil savaş uçağına, gelişmiş karbon kompozitlerden yapılmış bir gövde entegre edilecek. Aerodinamik tasarımı, uçağın yüksek hız yeteneklerini daha da geliştirecek. TF-X öncelikle havadan havaya muharebe gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmıştır. Şık tasarımı ve benzersiz özellikleri, hava-yüzey rolleri için de kullanılmasını sağlayacaktır.

Kaynak: defence-blog.com

Bu yazı 1270 kere okundu.
Etiketler:
askeri haberler tf-x
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV