Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’na Yeni Havayolu

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Yapılmasının ardından yıllardır atıl olarak kalan, geçtiğimiz yakın zamana kadar askeri uçakların ve çoğu charter şirketlerinin kullandığı, İstanbul’a yakın alternatif bir havalimanı olan Tekirdağ – Çorlu Havalimanı’na Türk Hava Yolları alt markası olan Anadolujet’ten sonra Pegasus Havayolları’da seferler düzenlemeye başlayacak.

İlk olarak haftanın 3 günü Ankara – Çorlu – Ankara olarak başlayacak seferlerin önümüzdeki zamanlarda diğer illerede yapılacağının habercisi olması dileği ile Trakyamıza hayırlı olsun. 9 Ağustos 2017 tarihinde başlkayacak olan  ve Salı – Perşembe ve Cumartesi günleri yapılacak olan seferlerde uçaklar sabah 05:45’te Tekirdağ Çorlu’dan kalkacaki 06:45’te Ankara Esenboğa Havalimanı’nda olacak. Ankara’dan ise 22:40’ta kalkacak, 23:50’de Tekirdağ Çorlu Havalimanı’nda olacak.

Bu yazı 3040 kere okundu.
 • Site Yorum
 • Facebook Yorum

5 adet yorum var.

 1. Yılmaz Büktel dedi ki:

  Gün içinde gidip gelmek isteyenleri hedef kitlesi olarak gören bir anlayış, umarım daha makul saatlere de uçuşlar konur ileride.
  Trakya’yı Çorlu üzerinden İzmir ve Antalya’ya bağlamak da önemli ve beklenen bir rota olabilir. Başlangıçta haftada 1-2 gün ileride talebe göre daha çok gün uçuş.

  En cazip yanı Çorlu havalimanı trafiğinin rahat olması.

  Ancak uçuşlar az olursa bir süre sonra Pegasus’un Çorlu’dan da uçtuğunu kimse hatırlamaz.

  • Goklerdeyiz Admin dedi ki:

   Arada sıra imza kampanyaları yada diğer kanallardan sitede yazarak olsun hep bu konuyu hortlatmaya göz önünde tutmay açalıştık. Bizler diğer illere seferler başlasın demiştik ancak Pegasusta Ankara’ya başlayacakmış. Neyse çokta önemli değil. önemli olan Çorlu’nun dikkatleri çekmesi. Demek artık dikkat öekmeye başladı ki diğer havayolu şirketleri de Çorlu’ya gelmeye cesaret edebiliyor. Bu gün Çorlu – ankara olur. Yarın bakarsınız rekabet artat Çorlu – Antalya / Çorlu – İzmir olur. Neden olmasın? Hemde İstanbul’un çoğu yerine Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan zaman olarak daha yakın.. Asıl merak edilen 3. Havalimanı yapıldığı zaman trafik nasıl etkilenecek. Bunuda bekleyip göreceğiz.

 2. Esat Baştürk dedi ki:

  ÇORLU -ANTALYA-ÇORLU SEFERİ BAŞLASIN ARTIK
  CUMA GECE ÇIKIP PAZAR GECESİ DÖNMEK MÜKEMMEL OLUR.

 3. Birimza dedi ki:

  güzel haberler alıyoruz

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV