THY Filosuna 2 adet Boeing 737 Tipi Uçak Katılıyor

Paylaş
 

Türk Hava Yolları Boeing 737 filosuna 2 adet Boeing 737-800 tipi uçak katılıyor. Geçmişte yine Türkiyedeki SunExpress ve Anadolujet şirketlerinde çalışan iki uçağın önümüzdeki günlerde THY filosuna katılması bekleniyor. Hemde iki yeni tescille:

Uçaklardan biri 3.3 yaşında. Rus Nordwind havayolu için imal edilen uçak Norswind havayolu şirketinin uçağı almaktan vazgeçmesi üzerine ülkemiz havayoluşirketi SunExpres uçağı kiracı şirket AerCap’tan kiraladı. Boeing 737-8Q8tipi uçak  SunExpress’ten kiralık olarak 2015 -2017 yılları arasında TC-SCD tescil ile çalıştı ve kira süresinin bitimide VP-BYW tescilini alarak RusNordwind şirketine gitti. Şimdi Nordwind ile kiracışirket arasındaki anlaşma bitti ve uçak Moskova’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na geçtiğimiz günlerde test uçuşunu müteakiben geldi. Muhtemelen burada Türk Hava Yolları renklerine boyanacak ve yeni tescili olan TC-JKU yada TC-JKV tescilini alacak.

N49801/NWS9801 uçuş kodu ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen uçağın flightradar kaydı.

Diğer uçak ise bu uçağın kardeşi TC-SCE. 3 yaşındaki Boeing 737-8Q8 tipi uçak aynı şekilde diğer kardeşi gibi aynı kaderi paylaşmış. 2015 yılında 2017 yılınakadar SunExpress’ten kiralık olarak Anadolujet şirketinde çalışmış ve sonra oda Nordwind’e gitmiş. Oda Arcap şirketi ile kira süresinin bitiminin ardından test uçuşunu müteakiben Moskova’dan istanbul Atatürk Havaliamnı’na gelmiş. Buda yukarıda bahsettiğimiz gibi TC-JKU yada TC-JKV tescillerinden birini alacak. Norwind şirketine VP-BYX tescili ile çalışan uçağın N49803/NWS9803 uçuşkodu ile Moskova’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelişinin flightradar kaydı.

Kaynak: Turkish Air News Twitter &  www.goklerdeyiz.net

Bu yazı 1319 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV