THY Uçağı Kuş Sürüsüne Girdi Hasarlandı

Paylaş
 

Erhan Aydoğdu -Türk Hava Yolları’nın TK160/THY160 sefer sayılı  İstanbul – Mauritius – Antananarivo seferini yapan TC-JOE tescilli Airbus 330-303 tipi uçağı, Mauritius’a iniş sırasında kuş sürüsüne girdi ve kuşlara çarparak hasar gördü. Güvenli bir şekilde inişini yapan uçak seferden çekilip bakıma alınırken yolcular Antananarivo’ya diğer havayolu şirketleri ile gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, THY’nin İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan dün gece saat 02.33’te 269 yolcusuyla kalkan TK-160 sefer sayılı uçağı önce Mauritius, sonra da Antananarivo’ya gidecekti. THY’nin Airbus 330 tipi TC-JOE kuyruk tescilli uçağı; Mauritius, Sir Seewoosagur Ramgoolam Havalimanı’na inişi sırasında kuş sürüsüne çarpınca hasar gördü. Oluşan hasar nedeniyle uçak seferine devam edemedi.

Bu nedenle uçak bakıma alınırken Atananarivo’ya gidecek yolcular ise, mağdur olmamaları için başka havayolları uçuşlarına yönlendirildi.

Haber yayına hazırlandığı dakikalarda hasarı giderilen uçak, yeni yolcularını alarak Mauritius’tan İstanbul’a hareket etti. Uçağın sabah saat 06.00’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na inmesi tahmin ediliyor.

Kaynak: DHA

Bu yazı 1055 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV