THY’den Wi-Fi Uçak İçi Eğlence Sistemi

Paylaş
 

Türk Hava Yolları, “Kablosuz Uçak İçi Eğlendirici Sistem” uygulamasını yolcularının kullanımına sundu.

“Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.” ve “Havelsan” ile birlikte,  Türk mühendisleri işbirliği ile yerli ve milli olarak geliştirilen, kablosuz uçak içi eğlence sisteminin ilk kullanıcı havayolu şirketi Türk Hava Yolları oldu.

İlk etapta Türk Hava Yolları‘nın koltuk arkası özel ekranları bulunmayan 44 adet dar gövde uçağında uygulanacak sistem ile yolcular kişisel elektronik cihazları üzerinden uçak içi eğlence sistemine bağlanabilecekler. Hayata geçen sistem ile birlikte Türk Hava Yolları filosunda uçak içi eğlence sistemine sahip (AVOD) uçakların oranı %95’e ulaşacak.

Kablosuz uçak içi eğlence sisteminin hayata geçmesiyle ilgili olarak konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı; “Türk Hava Yolları iştiraklerinden “Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.” ve “Havelsan” işbirliği ile Türkiye’de ilk kez yerli ve milli olarak geliştirilen “Kablosuz Uçak İçi Eğlendirici Sistem” uygulamasının ilk kullanıcısı olmaktan dolayı gururluyuz. Atılan adımların Türk Sivil Havacılığının gelişimi açısından büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bayrak taşıyıcı havayolu olarak yolcu memnuniyeti odaklı çalışma anlayışımızdan hareketle yolcularımızın seyahatlerini daha keyifli hale getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Uçak içi eğlence sistemini filomuzda bulunan uçakların %95’ine uygulayarak yolcumuzun kullanımına sunmuş olmaktan mutluyuz” dedi.

Yolcularımız kişisel cihazlarından uçak içi Wi-Fi ağına bağlanarak bu sistem için özel olarak hazırlanan medya içeriğini görüntüleyebilecekler.

Kablosuz Uçak İçi Eğlendirici Sistem nasıl çalışıyor? Nasıl çalışacak?

Sitemi kullanabilmek için kullanıcının kişisel cihazında aşağıdaki uygulamanın yüklü olması gerekecek:

Sistemin olduğu uçaklar aşağıdaki plakalardan belli olacak:

 

Bu yazı 1412 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV