THY’den Yeni Uçak Alımına İlişkin Açıklama

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Türk Hava Yolları’nın yeni uçak alımına ilişkin çıkan haberler nezdinde yaptığı değerlendirmede menzil, kapasite ve işletme maliyetleri açısından yeni jenerasyon uçaklar olması nedeniyle ‘Boeing şirketinin 787-9 ve ‘Airbus şirketinin  A350’ tipi uçakları ile  ilgilendiklerini açıkladı.
Başkan Aycı, ayrıca THY’nin yeni uçak alımları ve yeni uçuş rotalarına ilişkin basın mensuplarına açıklamalarda  bulundu. Uçak alımlarıyla ilgili konuya değinen Aycı, hedef, uçuş ağına Sidney ve Mexico City’yi eklemek
Mexico City ve Avustralya’nın Sydney şehrine 2018 yılında uçmayı planladıklarını ve  “Çalışmalarımızı tamamladığımız zaman uçak tipini ve gidiş şeklini seçmek konusunda en uygun kararı vermek istiyoruz. Sidney bizim ufkumuz, Sydney bizim vizyonumuzda var. Bizim için önemli. Mexico City’i de zaten biliyorsunuz. Bunlar üzerine çalışıyoruz” diye konuştu.

Aycı’nın açıklamaları Airbus 350 ve Boeing 787 ile ilgili olunca son günlerde havacılık gündemini oldukça meşgul eden THY Boeing 747-8 tipi uçak kiralayacağı yönünde olmaması – şimdilik –  Türk Hava Yolları’nın Boeing 747 tipi uçaklarla ilgilenmediği yönünde oldu.

Bu yazı 1265 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV