Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK152 ve TK153

Paylaş
 

Türk Hava Yolları – THY Sefer Numaraları – TK152 ve TK153

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

TK152 / THY152 nerenin seferi? TK152/ THY152 nolu uçuş nereye gidiyor?

Sırada TK152/THY152 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK152/THY152 sefer sayılı uçuşu İstanbul Havalimanı – Dammam seferinin uçuş kodudur .  Bu seferler Airbus A321 Neo tipi uçaklarla yapılmakta.

İstanbul Havalimanı – Suudi Arabistan Dammam ( Saudi Arabia Dammam ) seferi uçakla kaç saat sürüyor? İstanbul Havalimanı –  Dammam  uçakla ne kadar sürüyor?

İstanbul Havalimanı – Dammam arası uçaklar, hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun yaklaşık 3.5 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

TK153 / THY153 nerenin seferi? TK153 / THY153 nolu uçuş nereye gidiyor?

TK153 uçuş kodu ise İstanbul Havalimanı – Dammam seferinin dönüş seferini uçuş kodudur.  Yani TK153 sefer sayılı uçuş Dammam – İstanbul Havalimanı seferinin uçuş kodudur.

Dammam  – İstanbul Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? Dammam – İstanbul Havalimanı seferi uçakla ne kadar  sürüyor?

Bu uçuşun süresi ise yaklaşık olarak 3.5 saat sürmektedir.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 82 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV