Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK38/THY38R – TK39/THY39P

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK38/THY38R sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK38/THY38R sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı  – Johannesburg – Maputo  seferidir. Bu seferler Mozambiğin başkenti Maputo üzerinden Güney Afrika Johannesburg’a Airbus 330 tipi uçaklarla yapılmaktadır.  İstanbul Atatürk Havalimanı  – Johannesburg – Maputo seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Johnnesburg arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 11 saat 30 dakika  civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz. Sonrasında devam edilen nokta olan Maputo ise Johannesburg’dan 2 saat civarında süre uzaklıkta.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK39/YTHY39P. Peki Maputo – Johannesburg – İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? TK39/THY39P sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Maputo – Johannesburg arası1 saat, Johannesburg – İstanbul Atatürk Havalimanı arası ise yaklaşık 9 saat sürmekte.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1218 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV