Türk Hava Yolları Sefer Numaraları TK372 ve TK373

Paylaş
 

Türk Hava Yolları – THY Sefer Numaraları – TK372 ve TK373

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

TK372 / THY372  nerenin seferi? TK372 / THY372 nolu uçuş nereye gidiyor?

Sırada TK372/ THY372 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK372 / THY372 sefer sayılı uçuşu İstanbul Havalimanı – Özbekistan Semerkand – Samarkand Havalimanı uçuş kodudur .  Bu seferler genel  olarak Airbus A321 Neo ve Boeing 737 MAX tipi uçaklarla yapılmakta.

İstanbul Havalimanı – Özbekistan Semerkand – Samarkand Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? İstanbul Havalimanı – Özbekistan Semerkand – Samarkand Havalimanı uçakla ne kadar sürüyor?

İstanbul Havalimanı –  Özbekistan Semerkand – Samarkand Havalimanı arası uçaklar, hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. İstanbul Havalimanı –  Özbekistan Semerkand – Samarkand Havalimanı arası  yaklaşık 4 saat  civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

TK373/ THY373 nerenin seferi? TK373 / THY373 nolu uçuş nereye gidiyor?

Özbekistan Semerkand – Samarkand Havalimanı– İstanbul Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? Özbekistan Semerkand – Samarkand Havalimanı – İstanbul Havalimanı uçakla ne kadar sürüyor?

Özbekistan Semerkand – Samarkand Havalimanı– İstanbul Havalimanı arası uçaklar, hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Özbekistan Semerkand – Samarkand Havalimanı– İstanbul Havalimanı arası  yaklaşık 4 saat civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Bu yazı 156 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV