Türk Hava Yolları Sefer Numaraları – TK40/THY40

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK40/THY40 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK40/THY40 sefer sayılı uçuşu Johannesburg – Durban seferiydi. Seferler 2016 yılında son buldu. Seferler Airbus 330 tipi uçaklarla yapılmaktaydı. Johannesburg – Durban seferi uçakla kaç saat sürüyordu?

Bu seferde İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan gelen uçak Johannesburg üzerinden Durban’a gidiyordu.  Johnnesburg – Durban arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 2 saat civarında sürdüğünü söyleyebiliriz. Uçak buradan  yolcularını aldıktan sonra İstanbul Atatürk Havalimanı’na devam ediyordu.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1006 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV