Türk Hava Yolları Sefer Numaraları -TK60/THY60 – TK61/THY61

Paylaş
 

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız.Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

Sırada TK60/THY60 sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın TK60/THY60 sefer sayılı uçuşu İstanbul Atatürk Havalimanı – Kuala Lumpur seferidir. Bu seferler Airbus 330 tipi uçaklarla yapılmaktadır. Seferde codeshare ( kod paylaşımı ) kapsamında Tor Air şirketinin OD9200 ve OD9201 sefer sayılı uçuşların yolcuları da taşınmakta. İstanbul Atatürk Havalimanı – Kuala Lumpur seferi uçakla kaç saat sürüyor?

İstanbul Atatürk Havalimanı – Kuala Lumpur arası uçaklar hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 10 saat 30 dakika civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Seferin dönüş sefer numarası ise TK61/THY61. Peki Kuala Lumpur – İstanbul  Atatürk Havalimanı seferi uçakla kaç saat sürüyor? TK61/THY61 sefer sayılı uçuş hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. Ancak ortalama olarak uçuşun 11 saat  civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Türk Hava Yolları’nın diğer seferleri için TIKLAYINIZ

Bu yazı 1362 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV