Türk Hava Yolları Sefer Numaraları TK605

Paylaş
 

Türk Hava Yolları – THY Sefer Numaraları – TK605

Türk Hava Yolları’nın hangi sefer numaralı uçağı nereye gidiyor? Hangi sefer numaralı sefer kaç saat sürüyor? Hepsini elimizden geldiğince sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Sefer ( Uçuş ) numarası dediğimiz şey havayolu şirketinin kodundan (Türk Hava Yolları THY, Delta DL, United UA şeklinde) sonra gelen numaralardan ibaret. Bazı istisnaları olsa da genellikle doğuya veya kuzeye yapılan uçuşlar çift sayılarla, batıya veya güneye yapılan uçuşlar ise tek sayılarla ifade ediliyor.

TK605 / THY605 / THY2HT nerenin seferi? TK605 / THY605 / THY2HT nolu uçuş nereye gidiyor?

Sırada TK605 / THY605 / THY2HT sefer numaralı uçuş bilgileri  var. Türk Hava Yolları‘nın  TK605 / THY605 / THY2HT sefer sayılı uçuşu  İstanbul Havalimanı – Zanzibar Abeid Amani Karume Havalimanı – Dar-es-salaam Julius Nyerere Havalimanı – İstanbul Havalimanı uçuş kodudur .  Bu seferler genel  olarak Airbus A330 ve  Boeing 737 MAX 8  tipi uçaklarla yapılmakta.

İstanbul Havalimanı – Zanzibar Abeid Amani Karume Havalimanı – Dar-es-salaam Julius Nyerere Havalimanı – İstanbul Havalimanı  uçakla ne kadar sürüyor?

İstanbul Havalimanı – Zanzibar Abeid Amani Karume Havalimanı – Dar-es-salaam Julius Nyerere Havalimanı – İstanbul Havalimanı arası uçaklar, hava şartları ve inilen kalkılan meydanlardaki şartlarla alakalı olarak değişkenlik gösterebilmekte. İstanbul Havalimanı – Zanzibar Abeid Amani Karume Havalimanı – Dar-es-salaam Julius Nyerere Havalimanı – İstanbul Havalimanı arası  yaklaşık 7.5 saat  civarında  sürdüğünü söyleyebiliriz.

Bu yazı 45 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV