Türk Havayolu Şirketlerinin Uçakları Hazırlanıyor

Paylaş
 

Türk Havayolu şirketlerinden Türk Hava Yolları – THY ve Pegasus Havayolları’nın avrupalı uçak üreticisi Airbus şirketinden sipariş etmiş olduğu uçaklar hazırlanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün havacılık fotoğrafçısı Tobias Gudat tarafından Airbus şirketinin almanya Hamburg’da bulunan Finkenwerder tesislerinde hazırlık aşamasında olan uçaklar böyle görüntülendi.

Türk Hava Yolları’na ait D-AZAE test tescilli TC-LSS tescilli airbus A321-271NX tipi uçak motorları monte edilmiş vaziyette pist üzerinde yer testleri yapılırken görüntülendi. Uçak önümüzdeki günlerde uçuş testlerine çıkacak ve sonrasında THY‘ye teslim edilecek.

Resim

Uçaklarının hazırlanması devam eden bir diğer havayolu şirketimizi ise Pegasus Havayolları. Pegasus Havayolları’nın en yeni Airbus A321-251NX tipi uçağı olan D-AYAD test tescilli TC-RBD tescilli uçak bu gün ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Uçak yapılacak bir dizi yer ve uçuş testinin ardından Pegasus Havayolları’na önümüzdeki günlerde teslim edilecek.

Resim

Resim

Resim

Resim

Pegasus Havayolları‘nın hazırlanan bir diğer uçağı ise TC-NCJ tescilli airbus A320-251N tipi uçak. Uçak Tobias Gudat tarafından Hamburg Finkenwerder Havalimanı’nda böyle görüntülendi.

Resim

Bir diğer hazırlanan uçak ise TC-RBC tescilli uçak.

Resim

 

Bu yazı 777 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV