Göklerdeyiz Havacılık Sitesi
Türk İnsansız Hava Araçları İle Bir Ülke Daha İlgileniyor
13 Ekim 2020
Goklerdeyiz Admin

Türk İnsansız Hava Araçları İle Bir Ülke Daha İlgileniyor

Baykar Savunma’nın ülkemize kazandırdığı silahlardan olan ve adeta sahada destan yazan Bayraktar ya da Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. tarafından geliştirilen insansız hava aracı Anka İnsansız Hava Aracı ile bir ülkenin daha ilgilendiği açıklandı.

Bayraktar İnsansız Hava aracı sistemini edinen ve kullanmaya başlayan ve Azerbaycan’ın savaş ortamında da yoğun ve verimli olarak kullandığı Bayraktar TB2 ya da yine sahada önemli işlere imza atan Anka İHA’mız ile Sırbistan’ında ilgilendiği açıklandı.

%50’si Sırbistan devletine ait Politika gazetesinin yaptığı habere göre geçtiğimiz günlerde ülkemizi ziyaret eden Sırbistan Maliye Bakanı Sinisa Mali’nin ziyaretinde bu konun tartışıldığı bildirildi. Sırbistan hali hazırda Çin yapısı Pegasus insansız hava araçlarını kullanıyor. Ancak değişen ve gelişen teknoloji ile birlikte ülke daha büyük ve taşıma kapasitesi Pegasus insansız hava araçlarından daha yüksek olan platformlara yönelmek istiyor. Bu da en yakın alternatifin Türk yapımı Bayraktar ya da Anda olabileceği yorumlarına neden oldu. Konu ile Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vučić ise ” Türkleri övmek zorundayım, Çünkü ürettikleri İnsansız Hava Araçları gerçekten mükemmel” açıklamasını yaptı.  Vucic sözlerine “Türk drone sistemleriyle çok ilgileniyoruz ve gelecekte kesinlikle daha fazlasını alacağız ve Türk tarafı ile bir anlaşmaya varıp varamayacağımızı göreceğiz.” diye devam etti. Bu açıklamalar ile ülkenin Bayraktar ya da Anka İhalar ile ilgilendiği anlaşıldı.

 

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Göklerdeyiz Mobil By Erhan Aydoğdu Namaz Vakitleri -- Ulucan Medya