Türkiye’nin Ülke Ülke Uçuşların Başlama Tarihi Planı

Paylaş
 

Türkiye’nin Ülke Ülke Tarih Tarih Uçuşların, Uçak Seferlerinin Başlama Tarihi Planı

Türkiye’nin hangi ülkeye uçuşları ne zaman başlatmayı planladığı netleşmeye başladı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın yürüttüğü ortak çalışmayla oluşturulan listeye göre, uçuşların başlayacağı ilk ülke KKTC –  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olacak. Kıbrıs’a ilk seferin 1 Haziran 2020’de yapılması planlanıyor.

Sefer yapılacak ilk yabancı ülkeler

Yapılan planlamaya göre 10 Haziran 2020’de ise Bahreyn, Bulgaristan, Katar ve Yunanistan uçuşlarına başlacak. 15 Haziran 2020 tarihine gelindiğinde ise; Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Çekya, İsviçre, Japonya, Kuzey Makedonya, Litvanya, Macaristan, Polonya, Romanya ve Sırbistan uçuşları yapılmaya başlanacak.

Hollanda ve Kazakistan uçuşlarının 20 Haziran 2020’de başlaması planlanırken, İskandinav ülkeleri ve Güney Kore için belirlenen tarih ise 22 Haziran 2020 olarak öngörüldü.

En son ABD uçuşları başlayacak

Çin, Ukrayna, Moldova, Özbekistan, Kanada ve İsveç’in de aralarında yer aldığı bir grup ülke için 1 Temmuz 2020 tarihi belirlenirken, Rusya, Birleşik Krallık, İsrail, Lübnan için 15 Temmuz 2020 ; İtalya, İspanya, İran, Irak, Suudi Arabistan için 1 Ağustos 2020 tarihi belirlendi. Planlamaya göre, uçuşların en son başlayacağı ülke ise 1 Eylül 2020 tarihinde uçulması planlanan ABD oldu.

 

Bu yazı 923 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Osman Hussein dedi ki:

    When will flights start from Birmingham to Ercan . will we be guaranteed when we get thear ? Those of us who had thear flight cancelled can we then fly in liu ( using our old ticket )

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV