TUSAŞ İle Sikorsky Arasında Anlaşma İmzalandı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Ülkemizin havacılık ve uzay merkezi olan TUSAŞ, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii ile dünyanın en büyük helikopter üreticilerinden biri olan Sikorsky Aircraft Company arasında çeşitli helikopter komponenentlerinin üretimini içeren sözleşmenin imza töreni 28 Şubat 2017 tarihinde TUSAŞ Genel Müdürü Doç.Dr. Temel Kotil ile Sikorsky Başkanı Dan Schultz’un katılımıyla gerçekleşti. Sözleşmenin süresinin 10 yılı kapsadığı belirtildi.

Projenin ilk 10 yıllık aşamasında yaklaşık 270 milyon dolarlık üretimin yapılması planlanıyor. TUSAŞ ve Sikorsky arasında imzalanan işbirliği sözleşmesi opsiyon olarak 2044 yılına kadar devam edecek.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile ana yüklenici TUSAŞ, ana alt yüklenici Sikorsky Aircraft ve diğer yerli alt yüklenici firmalar arasında imzalanmış sözleşmeler çerçevesinde, ABD ihracat lisanslarına müteakip olarak , 07 Haziran 2016 tarihinde yürürlüğe giren “Türk Genel Maksat Helikopteri Programı” ile hız kazanan işbirliği, iki firma arasında imzalanan bu sözleşme ile yeni bir boyut kazanmış oldu.

Kayank : TAI

 

Bu yazı 778 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV