Uçaklarda Koltuk Planı – Air Canada Rouge – Boeing 767

Paylaş
 

Uçaklarda Koltuk Planı – Air Canada Rouge – Boeing 767

Filosunda 2020 yılı Mart ayı itibarı ile 25 adet Boeing  767-300  tipi uçak  bulunan  Air Canada Rouge şirketinin uçaklarının koltuk planı ve düzeni  nasıl? Uçuştan önce bilet aldıktan sonra koltuk rezervasyonu yaparken hangi koltuğu seçmeliyim? Air Canada Rouge şirketi  uçakları koltuk numaraları nasıl?  En iyi ve en konforlu koltuk hangileri?

Bütün bu sorularınıza yardımcı olması için sizler için küçük bir araştırma yaptım. Öncelikle uçuştan önce hangi şirketin hangi model uçağıyla uçacağımızı bilmek en önemli nokta. Genelde son dakika değişiklikleri hariç uçuşa son 24 saat kala aşağı yukarı uçuşa verilecek uçak modeli belli olmakta. son bir kaç saat kala ise tescilinden hangi model uçağa bineceğimizi bilmekteyiz. Böylelikle kendiniz için en konforlu koltuğu seçmek için bolca zamanınız olmakta. Kimi şirketlerde koltuk seçmek ücretsizken bazı şirketler koltuk seçmek için ücret isteyebiliyor. Ayrıca örnek olarak konfigürasyondaki C harfi Busines yada benzeri class, Y yada W harfi ise standart yani ekonomi classı  temsil ediyor. Arkalarına gelen sayılar ise yolcu koltuk sayısını belirtmekte.

Air Canada Rouge şirketi bünyesindeki uçaklardan 4 adet W18Y246, 21 adet ise W24Y256 koltuk konfigürasyonunda.

W18Y246 koltuk konfügürasyonuna sahip 4 uçağın modeli ve koltuk konfigürasyonu şöyle:

Modeli : Boeing 767-33A(ER)(WL)

Koltuk Konfigürasyonu – W18Y246 

W18Y246 koltuk konfügürasyonuna sahip 21 uçağın model ve koltuk konfigürasyonları şöyle:

Boeing 767-3Q8(ER) – 1 adet

Boeing 767-316(ER)(WL) – 1 adet

Boeing 767-333(ER)(WL) – 10 adet

Boeing 767-375(ER) – 4 adet

Boeing 767-38E(ER) – 2 adet

Gelelim koltukların çizelgedeki renklerinin anlamlarına.

Yeşil ile işaretli olan yerler acil çıkış yanı olan koltuklar. Bu koltuklar hemen hemen tüm uçaklarda en geniş oturma alanına sahip. Uçaklarda en konforlu koltuk olduğu söylenebilir.

Yeşil sarı işaretli olanlar ise aynı yeşil koltuklar gibi geniş alana sahip.

Sarı ve beyaz işaretli olanlar normal koltuklar.

Kırmızı renkli işaretli olanlar ise en kötü  koltuklar.

Aşağıdaki fotoğrafta görsel olarak hangi koltuğun nereye denk geldiğini ve lavaboların, galleylerin (mutfak)  nerede olduklarını rahatlıkla görebilirsiniz. Tüm konfigürasyonlar birbirlerine yakın oldukları için aşağı yukarı koltuğunuzun nereye geldiğini kestirebilirsiniz. Paylaşılan resimdeki tek dezavantajlı nokta koltuğunuza pencere denk geliyormu gelmiyormu onu anlayamıyorsunuz. Malum uçarken etrafı izlemek kadar zevkli bir olay yok. Çoğu kişi özellikle pencere kenarlarını bu yüzden seçmekte.

Yukarıdaki resimlerde W24Y256 ve  W18Y246 koltuk konfigürasyonlarına sahip Air Canada Rouge şirketine ait Boeing 767  model uçaklarının koltuk düzenini görmektesiniz.

Air Canada Rouge Boeing 767 model aircraft seat plan, seat map, sitzplan, check-in.

Diğer şirket uçaklarının koltuk planları için TIKLAYINIZ

 

Bu yazı 2198 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV