Uçuşu İptal Eden THY Tazminat Ödedi

Paylaş
 

Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları’nın bir çok İstanbul – Zonguldak seferi iptal edilmiş ve haberini sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Zonguldak’dan İstanbul’a uçmak için Türk Hava Yolları’ndan bilet alan Bartınlı Avukat Münevver Özsoy, sefer iptali nedeniyle THY’den 100 Euro tazminat almaya hak kazandı.

Avukat Münevver Özsoy, “Zonguldak ile İstanbul Havaalanı arası THY uçuşunun 2019 yılı içinde birçok kez iptal olması nedeniyle halkımız mağdur oldu. Ben de, 8 Aralık 2019 tarihinde uçuşumun iptal olmasıyla nedeniyle mağdur oldum. Tazminat hakkımın olduğunu öğrendim ve gerekli başvuruları yaptığım. 100 Euro tutarında tazminat hakkım kabul edildi” dedi.

Avukat Özsoy, THY’nin ilk başvurusunu reddettiğini, bunun üzerine Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne başvurduğunu belirterek “Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü başvurumu haklı bulunca, THY 100 Euro ödemeyi kabul etti. Sefer iptali nedeniyle mağdur olan vatandaşların, bilet paralarının yanı sıra 100 Euro tazminatlarını alabilirler” şeklinde konuştu.

Bu yazı 782 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV