ULS Kargo Filosuna A330 Kargo Uçağı Katıyor

Ülkemiz hava kargo şirketlerinden biri olan ULS Kargo önümüzdeki günlerde filosuna 1 adet Airbus A330 tipi kargo uçağı katmayı planlıyor.

2000 yılında ilk uçuşunu yapan ve günümüze kadar Premiair, My Travel Airways, Garuda İndonesia, Thomas Cook Airlines Scandinavia, Sunclass Airlines şirketlerinde yolcu uçağı olarak çalışan uçak bir süredir Danimarka’nın Kopennhag – Kastrup Havalimanı’nda beklediği öğrenildi.

Ülkemiz havayolu şirketlerinden ULS Kargo şirketinin uçak ile ilgilendiği ve uçağı yolcu uçağı modelinden kargo uçağı modeline çevirmeyi planladıkları belirtildi. Uçak yolcu uçağından kargo modeline çevrildiğinde yolcu modelinden kargo modeline çevrilen A330-300P2F modeli olacağı gelen bilgiler arasında. Bilindiği üzere A330-300P2F modeline çevrilen ilk uçak 2017 yılında DHL Kargo şirketi için yapıldı ve günümüzde hala kullanılmakta.

Şubat 2021 itibarı ile DHL Cargo, air Hong Kong, Egypt Air Cargo gibi şirketlerde toplamda 9 adet A330-300P2F ( Passenger To Freighter ) kargo uçağı çalışmakta.

2004 yılında kurulan Baron Air ismiyle kurulan şirket bir kaç ay sonra ismini Kuzu Kargo  olarak değiştirmiş ve en sonunda da ULS Cargo olarak devam etmişti. Filosunda 3 adet Airbus A310 tipi kargo uçağı bulunan şirketin uçakları çoğunlukla THY Kargo adına operasyonlar yapmakta.

 

 

Bu yazı 503 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV