Van’da Keşif Uçağımız Düştü

Paylaş
 

Van’da Keşif Uçağımız Düştü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Van’da bir keşif uçağının düştüğünü açıkladı ve “Ekiplerimiz Artos Dağı’nın 2 bin 200 rakımına uçağımızın çarparak kırıma uğradığını ve 2’si pilot olmak üzere kahraman 7 evladımızı kaybettiğimizi bize bildirdiler.” açıklamasını yaptı. Emniyet Genel Müdürlüğü kaza kırım ekibi, insanlı keşif uçağının düştüğü Artos Dağı’ndaki olay yerine gelerek çalışmalara başladı.

Uçağın enkazına Artos dağının 2200 metre yüksekliğinde ulaşıldığı bildirildi.

Emniyet Genel Müdürülüğü’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada

“15.07.2020 tarihinde Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı envanterine kayıtlı EM-809 kuyruk numaralı İnsanlı Keşif uçağı Hakkari ve Van illerinin keşif ve gözetlemeye yönelik yaptığı çalışmalarda görev almak üzere Van Ferit Melen Havalimanından görev bölgesine intikal için 15.07.2020 saat 18.34’te havalanmış, görevini tamamladıktan sonra Van Ferit Melen havalimanı ile alçalış için irtibata geçmesinin ardından saat 22.45 itibariyle Van Ferit Melen havalimanı kontrol sahası içerisinde Radar ve Telsiz Teması kaybedilmiştir.

İnsanlı Keşif Uçağımız Artos Dağına çarparak kırıma uğramış kaza sonucu emniyet personeli 7 kahraman arkadaşımız şehit olmuştur.

Başımız sağ olsun.” ifadeleri kullanıldı.

Civil-Others - Turkey national Police - Beech Super King Air 350 ...

Arama kurtarma çalışmalarından görüntüler:

Resim

Bu yazı 3205 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV