Yakıt Boşaltan Uçak Yakıtını Yerleşim Birimi Üzerinde Boşalttı

Paylaş
 

amerikanın Los Angeles Uluslararası Havalimanı’na acil iniş yapan Delta Hava Yolları’na ait yolcu uçağının pilotları iniş ağırlığının üzerinde ağırlığı olan uçağı iniş ağırlığına indimek için uçağın yakıtını ilkokulların da bulunduğu bir yerleşim bölgesinin üstüne boşalttı.

Bölgede bulunan üç okuldaki öğrenci ve bazı yetişkinler kısa bir süre sonra yoğun olarak hissedilen yakıt kokusu ve cilde temas ettiği düşünülen partiküllerden dolayı cilt ve gözlerde tahriş şikayetinde bulundular.

Olay üzerine sağlık görevlilerinin bölgeye derhal çağrıldığını, etkilenenlerin sabun ve su ile yıkandığını, hastanede kontrol ve tedavilerine gerek görülmediği bildirildi.

Sivil havacılık kuralları, uçakların acil iniş öncesinde depolarındaki yakıtı yüksek bir irtifada ve ancak belirlenen yerlerde yapılması koşuluyla boşaltmalarına izin veriyor.

amerikan Federal Havacılık İdaresi de ayrı bir açıklama yaparak, olayın arkasındaki “koşulları ayrıntılı bir şekilde araştırdıklarını” belirterek, uçağın yakıtı kurallara uygun bir şekilde boşaltmamış olabileceğini söyledi.

Daha önce benzer bir olay THY uçağının başına gelmiş ve uçağın pilotları bu iş için seçilen Marmara Bölgesi üzerindeki alanda yakıtını boşalttıktan sonra inişlerini yapmıştı. Haberi sizlerle o zaman böyle paylaşmıştık.

Haber – Türk Hava Yolları – TC-JJJ – Yakıt Boşaltma Fotoğrafları

Bu yazı 625 kere okundu.
Etiketler:
Boeing 777 haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV