Göklerdeyiz Havacılık Sitesi
Aérospatiale / BAC Concorde Kazaları
7 Nisan 2019
Goklerdeyiz Admin

Aérospatiale / BAC Concorde Kazaları

Yolculuğa çıkmadan önce uçağa ilk defa binecek olan hemen herkesin merak ettiği konudur. Bineceğim uçak modeli nasıldır? Güvenli midir? Daha önce kazaya karışmışmıdır? Bu sorulara ışık tutabilecek aynı zamanda arşiv niteliğinde küçük bir araştırma yapıp tüm uçak modellerinin karıştığı ölümlü kazaları sizlerle paylaşacağız.

Diğer Uçak Modelleri İçin TIKLAYINIZ

Sırada Boeing Concorde tipi uçak kazaları var. Ses üstü ( süpersonik)  uçuş yapan yolcu uçağı  ilk uçuşunu 1969 yılında yaptı. Toplamda 7 adet Aérospatiale / BAC Concorde, 3 adet Aérospatiale / BAC Concorde 100, 5 adet Aérospatiale / BAC Concorde 101 ve 5 adet Aérospatiale / BAC Concorde 102 modeli olmak  üzere  20 adet Aérospatiale / BAC Concorde tipi uçak üretildi. Uçak ülkemizi de bir kaç kez dünya turu kapsamında ziyaret etmişti. TIKLAYINIZ. Uçak uçuş hayatı boyunca toplam 97 adet irili ufaklı olaya karışmış. Bu olaylardan 1 adeti ölümle sonuçlanmış.

2001

Tescil                             Şirket                              Kayıp                                Yer

F-BTSC                           Air france                               113                                   fransa        ———->        TIKLAYINIZ


1 kazada toplam kayıp sayısı 113 kişi.

Bu kaza ile bir efsane sona ermiş ve bir süre daha uçuşlarına devam etmiş olan uçak 2003 yılından sonra bir daha uçmamak üzere yere indirilmişti.

 

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Göklerdeyiz Mobil By Erhan Aydoğdu Namaz Vakitleri -- Ulucan Medya