amerikan Hava Tugayı avrupaya Geldi

Paylaş
 

16 Ekim 2019 günü yapılan basın açıklamasında 75 adet helikopterin ARC Endurance isimli RO-RO gemisi ile avrupaya gönderildiği ve daha önce avrupada görev yapan 1. Savaş Hava Tugayı’nın yerine geçeceği belirtildi.

amerikan 3. Hava Savaş Hava Tugayı kargo gemisi ile yola çıktı ve 37 adeti belçikanın Zebrugge limanında indirildi. ( 4 Adet Chinook, 8 adet AH-64D Apache ve 25  adet Blackhawk (UH-60L, UH-60M ve HH-60M Hava Ambulansı tipi). Hava araçları ile bir çok ekipman ve aracın da indirildiği belirtildi. Geminin yoluna devam edeceği ve geri kalan 38 helikopter ve destek aracının yunanistanon Volos limanında indirileceği belirtildi.

Hava araçlarının yapılacak bir dizi testin ardından 2020 yılında planlanan çeşitli tatbikatları desteklemek üzere Belçika, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, danimarka, Estonya, almanya, dingiltere, yunanistan, Macaristan, italya, Letonya, Litvanya, Hollanda, norveç, Polonya, Romanya ve Slovakya gibi ülkelere dağıtılacak. 3. Hava Tugayının Spring 2020 ve Defender 2020 tatbikatları çerçevesinde yaklaşık 9 ay avrupada kalacak.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi ve açık hava

Fotoğraf açıklaması yok.

Görüntünün olası içeriği: gökyüzü ve açık hava

Görüntünün olası içeriği: gece ve açık hava

Kaynak : Scrambble Magazine

Bu yazı 868 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV