THY’nin A350 Uçaklarının Tescili Değişti

Paylaş
 

THY’nin A350 Uçaklarının Tescili Değişti.

Türk Hava Yolları avrupalı uçak üreticisi Airbus’tan 25 adet Airbus A350-900 tipi uçak sipariş etmişti. Uçağın hazırlandığını ve önümüzdeki günlerde yapılacak olan yer ve uçuş testlerinin ardından uçağın Türk Hava Yolları’na teslim edileceğini, uçağın TC-LPA tescilini aldığını sizlerle BURADA paylaşmıştık.

Ancak sosyal medyada ve internette yayınlanan bazı bilgilerde Türk Hava Yolları‘nın sipariş etmiş olduğu A350 tipi uçakların tescilleri değişti. TC-LPA olacağı duyurulan tescillerin TC-LGA olarak değiştiği açıklandı. Bu haber havacılık meraklıları arasında kafa karışıklığına yol açmış olsa da uçakların tescilleri önümüzdeki günlerde belli olacak.

Ayrıca paylaşılan bir başka bilgide ise Türk Hava Yolları’nın teslim alacağı Airbus A350 tipi uçaklarda yakıt boşaltma / atma ( Fuel Jettison) sisteminin de olacağı belirtildi. ( Fuel Jettison Nedir? TIKLAYINIZ)

Yakında teslim alınacakA350 tipi uçakların pilot eğitimleri için kullanılan A350 simültörünün kokpitinden alınan aşağıdaki fotoğrafta uçağın yakıt boşaltma ( fuel jettison sistemi) nin anahtarları görülmekte.

Bilgi için  Onur Muyan’a teşekkürler.

Bu yazı 1393 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV