Onur Air Seferlerine Başlıyor

Paylaş
 

Onur Air Seferlerine Ne Zaman Başlıyor? Onur Air seferlerine başlıyor mu? Onur Air İç hat seferleri başlıyor mu?

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun, havacılık sektörünün içinde bulunduğu durum, şirketin pandemi sonrası uçuş planları, Onur Air’in Çin açılımı ve iç hatlarda nerelere uçacaklarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

”4 Haziran’da iç hatlara, 10 Haziran’da dış hatlara başlıyoruz”

Hava yolu şirketlerinin, yer hizmetlerinin ve havalimanlarının uçuşa yarın başlayacak şekilde hazır olduğunu ifade eden Teoman Tosun, ancak uçuşların başlayabilmesi için ülkeler arası mutabakata ihtiyaç olduğunu söyledi. Tosun, ‘’Ama bir plan yaptık. Kısmet olursa 1 Haziran 2020 günü Kıbrıs uçuşlarına, 4 Haziran 2020 günü iç hatlara ve 10 Haziran 2020’den itibaren de kademeli olarak dış hat uçuşlarına başlayacağız.’’ dedi.

İç hatlara ilk bu şehirlere uçacak

İç hatlarda ilk etapta İstanbul, Antalya, Dalaman, Trabzon, Bodrum ve İzmir destinasyonlarının olacağı bilgisini veren Onur Genel Müdürü, duruma bağlı olarak açılmasında kendilerinin öncülük ettiği Gaziantep, Kayseri, Malatya gibi noktalara da uçabileceklerini söyledi.

”Bu yıl 34-35 uçakla uçacağız”

Yeni gelen iki uçakla beraber Onur Air’in filosundaki uçak sayısının 30’a yükseldiğini belirten Teoman Tosun, ‘’Bizim kontratını yapıp depozitini ödediğimiz 11 uçak daha vardı. Yani uçak sayımız 41’e çıkacaktı. Ama bunları biraz yavaşlattık. Şu anda kesin mülkiyetini alacağımız uçaklardan vazgeçmiyoruz, onları alıyoruz. Geçtiğimiz hafta iki tane 330’u filoya dahil ettik. Dolayısıyla, satın almak zorunda olduğumuz uçakları alacağız, kiralıklardan bahsetmiyorum. Amacımız 34-35 uçakla bu sezonu geçirmek.’’ dedi.

Onur Air’in Çin projesinin iptal edilmediğini, projenin farklı bir şekilde devam ettiğini açıklayan Teoman Tosun, ‘’Çin projemiz iptal edilmedi. Çin projesi başka bir yöne girdi. Cankut beyin değişik bir yapısı var. Kendisi, ‘yalnız 3-5 uçuş yapıp Çin’le beraber olan büyüklüğümü göstermek istemiyorum. Çin gelip burada yapacağımız işe ortak olsun’ dedi. Yani amacı, Onur Air’in içine Çin sermayesini de dahil etmekti. Bu yönde de çok büyük yol aldık. Denetimler yapıldı ve şu anda Çin’de bir sonuca doğru gidiyoruz. Bir takvim dahilinde ilerliyor işler ve bir ay içinde sonuçlandırılması planlanıyor.’’ dedi.

Turizm güncel

Uçuş Yapabilmek İçin HES Kodu Nasıl Alınacak?

Bu yazı 1321 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV