İstanbul Havalimanı Şantiyesini Su Bastı

Paylaş
 

İstanbul ve çevresi dün geceden beri  yoğun bir yağışın etkisi altındaydı. Zaman zaman saatteki hızı 50 kilometreyi bulan  fırtına  ve yağışın etkisi ile  bir çok bölgede su baskını meydana geldi.

Etkilenen bölgelerden biri de İstanbul Havalimanı inşaat şantiye binaları ve ekipmanların durduğu açık otopark bölgesi oldu. İnşaat ve yer hizmetleri araçlarının bulunduğu bölge sular altında kaldı, bölgeyi su bastı .

Sabah saatlerinden itibaren bölgedeki suyun tehliye edilmesi için  çalışmalar başlatıldı.

Düzenleme :

Olayla İlgili İGA Havalimanı İşletmesi AŞ’den (İstanbul Havalimanı) yapılan açıklamada, şiddetli yağışın Arnavutköy ilçesinde bulunan Akpınar ile İGA ana yerleşkesindeki otopark alanını olumsuz etkilediği bildirildi.

Açıklamada, kentte en fazla yağışın Arnavutköy’e düştüğü belirtilerek,

“İstanbul’da en fazla yağışın (24 saatte toplam 80,6 mm) düştüğü bölgemizde, yağıştan dolayı Akpınar ve İGA ana yerleşkemizin sadece otopark alanları olumsuz etkilenmiştir. Su baskını sonrasında İSKİ ve İGA yetkilileri tahliye işlemlerini ivedilikle başlatmış ve şu saat itibarıyla tamamlanmıştır. İşçilerin yatakhanelerinde ise herhangi bir su baskını gerçekleşmemiştir. Akpınar yerleşkemiz, İstanbul Havalimanı’na 9 kilometre, İGA ana yerleşkeye ise 6 kilometre mesafede bulunmaktadır. Su baskınının yaşandığı bölge ile İstanbul Havalimanı’nın terminal binası ve apron bölgesinin herhangi bir ilişkisi yoktur. İstanbul Havalimanı’ndaki seferler aksamadan başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Kokpit aero

Bu yazı 1194 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV