Aselsan’dan Özel Görev Uçağı

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Toronto’da bulunan Field Aviation şirketi ile Türk Silahlı Kuvvetleri şirketi olan ASELSAN, özel görev uçağı platformu geliştirmek için birlikte çalışacaklarını açıkladı.. Platformda kullanılacak olan uçağın  önemli ölçüde değişikliker yapılan Bombardier Challenger 605  olacağı açıklandı. Aselsan’ın katkıları Field Aviation şirketinin özel misyon uçak tasarımında pazardaki payını arttıracağı belirtilirken ilk defa birlikte çalışan iki şirket platformun misyoan hazır hale getirilmesi sürecini hzılandırmak için daha önceki programlardan edinilen sivil sertifikasyon uzmanlığına güveniyor.

Field Aviation yetkilisi Brian Love  yaptığı açıklamada ” Daha önceden teslim ettiğimiz özel misyon platformlarında uzman olduğumuz bilinmekte ve Aslesan ile yapacağımız işbirliği sonucunda karöaşık bir sistemin entegre edileceği bir platforma daha i,mza atacağımız söyleyebilirim” dedi.

Aselsan Yetkilisi Ufuk Kazak ise açıklamasında ” Yerel ve uluslar arası projelerden 30 yıllık edinilmiş tecrübe ve teknik altyapı ile günümzüün dinamik ortamında müşterilerin özel misyon gereksinimlerine benzer tehditlere karşı koymalarına ve gereksinimlerine  cevap vermek için hazırız” ifadelerini kullandı.

Field Aviation uluslararası alanda tadilat ve üretim merkezi olarak kit, modifikasyon tasarımı, mühendislik, entegrasyon ve sertifikasyon alanlarında tanınmış bir şirket olarak biliniyor. Şirket özellikle ticari uçuşlarda kullanılan uçakların,  özel görev uçaklarına dönüştürülmesinde uzmanlaşmış bir şirket. Aynı zamanda üretimde olmayan uçaklar için parça ve ekipman üreten şirket çeşitli boyutlardaki  uçak model ve tipleri için iç dizayn yapılandırması da yapmaktadır.

Kaynak : field aviation.

 

 
 
Bu yazı 3510 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV