Başbakan Binali Yıldırım Havadan İnceledi

Paylaş
 

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Başbakan Binali Yıldırım, 3. Havalimanı inşaatını ve dğer projeleri Başbakanlık uçak filosuna  dahil olan TC-OBA tescilli Sikorsky S-92A tipi helikopter ile İstanbul Valisi Vasip Şahin,  Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ile havadan inceledi.

Başbakan Yıldırım, “Havalimanına ulaşımın kolaylıkla sağlanacağına dikkati çeken Yıldırım, “Vatandaşlarımızın şehir merkezinden havalimanına ulaşabilmesi için metro bağlantısı yapılıyor. Ayrıca devlet ve otoyolları ile bağlantısını sağlamak için çalışmalar devam ediyor. Şu haliyle havalimanının yüzde 55’i tamamlandı. Önümüzdeki yılın 29 Ekim’inde tamamen bitmiş ve hizmete alınmış olacak.” bilgisini verdi.

“İlk faz bile dünyadaki en büyük havalimanının ölçeği kadar, hatta daha üzerinde. Dolayısıyla bu havalimanımızın devreye girmesiyle ülkemiz; Afrika, Avrupa, Ortadoğu ve Asya’nın havacılıkta buluşma noktası haline geliyor ve havacılığın merkezi oluyor. Tabii ki bu, bölge ekonomisine, küresel ekonomiye bambaşka bir boyut kazandıracak.”

Havalimanı inşaatının yanı sıra Gebze-Halkalı arasında işleyecek hızlı tren ve banliyö hattı, Çamlıca’daki TV Anten Kulesi, 15 Temmuz Şehitler Anıtı ve Çamlıca Camisi inşaat sahalarını da havadan inceleyen Yıldırım’ın gezisi yaklaşık 1 saat sürdü.

Kaynak Anadolu ajansı

Bu yazı 945 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV