Corendon’dan Acil İniş Yapan Uçak Hakkında Açıklama

Paylaş
 

Ülkemiz havayolu şirketlerinden Corendon Airlines şirketine ait Nürnberg – Palma de Mallorca seferini yapan uçağının acil iniş yapması sonrasında bir kaç yolcu hastaneye kaldırılmıştı.

Şirketten konu ile ilgili açıklama geldi.

Açıklamada :

“KAMUOYUNUN BİLGİSİNE

Corendon Airlines’ın 12 Haziran tarihinde Nürnberg Havalimanı (NUE)’ndan Palma de Mallorca (PMI)’ya gitmek üzere 188 yolcu ile kalkış yapan XR 2271 sefer sayılı uçuşunda, uçuş 33.000 ft irtifada cruise seviyesinde seyrederken, kabin basıncında bir problem tespit edilmiş ve oksijen maskeleri açılmıştır. Uçak kontrollü bir şekilde Basel Havalimanı (BSL)’na acil iniş yapmıştır.

İniş sonrası stres kaynaklı kendini iyi hissetmeyen 15 yolcu hastaneye götürülmüş olup, gerekli müdahaleler yapılmıştır. 188 yolcunun hiçbirinin ciddi bir sağlık problemi olmadığı rapor edilmiştir.

Corendon Airlines, ilgili uçağın acil iniş sonrası bakıma alınması sebebiyle Basel’e başka bir uçak göndermiş olup, yolcular Basel’den alınarak Palma de Mallorca’ya ulaştırılmıştır. Yolculara bu bekleme süreci boyunca “refreshment” ve “voucher” hakları sağlanmış ve tüm yolcularla özenli bir şekilde ilgilenilmiştir.

Saygılarımızla” ifadeleri kullanıldı.

Bu yazı 375 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV