DHMİ’den Atatürk Havalimanı Hakkında Bilgilendirme

Paylaş
 

DHMİ’den Atatürk Havalimanı Hakkında Bilgilendirme.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü internet sitesinde Kamuoyunu bilgilendirme başlığı altında İstanbul Atatürk Havalimanı’na yapılan sahra ve enfeksiyon hastanesi hakkında mesaj yayınlandı.

Yayınlanan bilgi mesajında ”

KAMUOYUNU BİLGİLENDİRME
03.05.2020 – 06.06.2020

Atatürk Havalimanı 17/35 pistleri İstanbul Havalimanının tam kapasite ile faal olduğu 6 Nisan 2019 tarihinden bugüne kadar kullanılmamıştır. Bahse konu pistler İstanbul Havalimanı iniş kalkış operasyonlarını olumsuz etkilediği ve ciddi kapasite kayıplarına neden olduğu için devre dışı bırakılmıştır.

Atatürk Havalimanında gerçekleşen sınırlı sayıdaki uçuş operasyonları için 05/23 pisti kullanılmaktadır.
Devre dışı olan 35L/R pistlerinde inşa edilen Hastane’nin Atatürk Havalimanı operasyonlarına olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır.

Aktif olarak kullanılan 05/23 pistinden park alanları, genel Havacılık terminali ve bakım hangarlarına uçak trafiklerini yönlendirilebilecek alternatifli taksi yollarımız bulunmaktadır. Öte yandan Annex-14’te belirtilen tüm şartlara uygundur ve herhangi bir mania teşkil etmemektedir.

Bir diğer husus da, yapımı devam eden imalatların elektronik, seyrüsefer ve radar cihazlarına hiçbir olumsuz etkisi yoktur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ” ifadeleri kullanıldı.

Bu yazı 719 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV