Göklerdeyiz Havacılık Sitesi
Geniş Gövdelilerin Trabzon Çıkarması
2 Ağustos 2017
Goklerdeyiz Admin

Geniş Gövdelilerin Trabzon Çıkarması

Merhabalar Havacılık Meraklıları

Türk Hava Yolları’nın geniş gövdeli uçaklarının yoğun günlerde İstanbul – İzmir, İstanbul – Ankara, İstanbul – Antalya gibi kısa rotalarda uçtuklarına arada sırada şaihitolmaktayız. Ancak geçtiğimiz gün Türk Hava Yolları’nın 3 adet geniş gövdeli uçağı arka arkaya Trabzon’a gitti. Peki bu uçakların Trabzon Havalimanı’nda ne işleri vardı?

Yaptığımız kısa bir araştırma sonucu uçakların hac operasyonu için hacı adaylarınıTrabzon’dan alarak Medine’ye kutsal topraklara götürmek için geldikleri anlaşıldı. Uçakların iniş anını Trabzon’da bulunan havacılık fotoğrafçısı “spotter” Serdar Zengin beyefendi fotoğrafladı ve biz havacılık meraklıları ile paylaştı.

Ayrıca hac operasyonları sayesinde Konya, Samsun, Gaziantep, Yenişehir, Kayseri gibi havalimanlarına da büyük gövdeli uçaklar inip kalkıyor.

TC-JDN tescilli Airbus 340-313 tipi uçağın TK5860/THY5860 uçuş kodu ile Gaziantep – Trabzon uçuşunun flightradar verisi ve uçağın Trabzon Havalimanı’na inişinin fotoğrafı:

TC-JIH tescilli Airbus 340-313 tipi uçağın TK5911/THY5911 uçuş kodu ile Medine – Trabzon uçuşunun flightradar verisi ve uçağın Trabzon Havalimanı’na inişinin fotoğrafı:

TC-JJL tescilli Boeing 777-3F2ER tipi uçağın TK5912/THY5912 uçuş kodu ile İstanbul Ataürk Havalimanı – Trabzon Havalimanı uçuşunun flightradar verisi ve uçağın Trabzon Havalimanı’na inişinin fotoğrafı:

 

 

 

Bir Yorum Bırak

Facebook Yorumları

Tüm Hakları Saklıdır © 2016 Göklerdeyiz Mobil By Erhan Aydoğdu Namaz Vakitleri -- Ulucan Medya