Havacılık Kitapları – Uçuş 345 – Cenk Kayakuş

Paylaş
 

Havacılık Kitapları – Uçuş 345 – Cenk Kayakuş

Kitabı temin etmek isterseniz Toptankitabevim instagram adresinden sipariş verebilirsiniz. Bu arada kitabı sitemizden görüp sipariş vermek isteyen takipçi ve okuyucularımız için sipariş esnasında vereceğiniz ” göklerdeyiz ” şifresi ile siparişini verdiğiniz kitabın yanında sizleri indirim, sürpriz hediyeler ve hediye kitaplar bekliyor.

Sipariş vermek için TIKLAYINIZ

Diğer Kitaplar İçin TIKLAYINIZ

Uçuş 345 Kitap Açıklaması

30 ocak 1975. İzmir – İstanbul seferini yapan 345 sefer sayılı türk hava yolları uçağı marmara denizi’nde sulara gömülür.

Bugün, kazanın üstünden tam kırk yıl geçmesine rağmen uçak enkazı hâlâ Marmara Denizi’nin suları altında, içindeki yolcularla birlikte yatmaktadır.

Kazayla ilişkisi olan kişilere gönderilen isimsiz bir zarf ve zarfın içinden çıkan gizemli kaset ise olayın kırk yılın ardından tekrar gündeme oturmasına neden olur. Üzerinde sadece ‘345’ yazılı olan kasetlerden biri Hakan Geda’nın ilgisini çektiğinde, kazadan altı ay kadar önce başlayan Kıbrıs Barış Harekatı’na ve kökenleri ise Avrupa Hun İmparatorluğu’na kadar giden büyük bir gizemin kapıları ağır ağır açılmaya başlamıştır bile.

Piri Reis’in Sırrı adlı romanıyla yazılı basında adını sıkça duyuran ve okurların ilgisini hayli çeken Cenk Kayakuş, bu romanında ise Türkiye’nin ilk ve tek denize düşen sivil uçağı olan TK 345 sefer sayılı uçağı konu ediniyor. Bu gerçek ve gizemi hâlâ çözülemeyen uçak kazası, Kayakuş’un mükemmel kurgusuyla birlikte soluk kesen bir maceranın başlangıcını oluşturuyor.

 

Bu yazı 782 kere okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV