Havacılık Sevdadır Diyen Gençler

Paylaş
 

Bugün amatör bir  havacılık meraklısı olarak ” Bilgi Paylaştıkça Çoğalır” dan çıktığım yolda şahsım adına çok güzel bir mesaj aldım. Daha önce de goklerdeyiz.net sitesinin takipçilerinden, Havacılık Meraklıları isimli facebook grubu üyelerimizden de onore edici mesajlar da almıştım. Her geçen gün şahsıma gelen bu iyi dilekler içeren mesajlar beni sizlerin nezdinde çok ama çok mutlu ediyor, ötesinde daha iyisini yapmak için çabalamaya itiyor tabiri caizse kırbaçlıyor. Hele ki gençlerin havacılığa olan ilgisini gördükçe her ne kadar sektörün içinde olmasakta onlara bir şeyler aşılayabilmenin onlara bir şeyler verebilmenin keyfini yaşıyorum. Bugün aldığım mesajda bu tarz bir mesajdı.

Bir Anadolu Lisesinde okul müdürü olarak görev yapan Ali Cenap Kuş beyefendiden gelen o mesajı noktasına dokunmadan sizlerle paylaşmak istiyorum.

“Merhaba,

İstanbul / Bakırköy’de bulunan bir Anadolu Lisesinin Müdürü olarak çalışmaktayım. Okulumda 3 yıldır havaclık kulubü çalışmaları yapmaktayız. Başlangıçta 7 öğrenci ile model uçak çalışması adı altında başlattığımız çalışma bu yıl 32 öğrencim ile sadece model uçak değil drone eğitimini de içine alan ve RC kontrollü uçak yapımına kadar devam eden bir süreç haline geldi. Öğrencilerimizin ve velilerimizin bu çalışmaları yakından takip ettiği, desteklediğini mutlulukla paylaşmak isterim. Sizlerle yaptığımız çalışmaların linklerini paylaşmak isterim. Öğrencilerimizle müsait olursanız okulumda, olmazsanız yerinizde ziyaret talebimiz olacaktır. Umarım uygulamalarımızı paylaşma fırsatı yakalarız. Selam ve saygılarımla.”

Havacılığın içinde meraklı olarak yer alsam da bu güzel görüşme talebi havacılık adına yaptıkları için bende şahsım adına Okul Müdürü Ali beye çok teşekkür ediyorum. Umarım yazdıklarımızla çizdiklerimizle paylaştıklarımızla yaptıklarımızla gençlere havacılığı aşılarız.

Ali Cenap beyin mesajında bahsettiği çalışmalardan bir kaçının videosu :

 

Bu yazı 1067 kere okundu.
Etiketler:
haberler
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Bir yorum bırak

YAZAR HAKKINDA

Facebookta bizi bulun
ARŞİV